„The Machers” - wolontariat FKŻ

„Macher” – w języku jidysz jest to ważna osoba, wywierająca wpływ na otoczenie; dynamiczna postać, mająca nie tylko doskonałe pomysły, ale wcielająca je również w życie. „The Machers” to nazwą wolontariatu Festiwalu Kultury Żydowskiej.

16 stycznia odbyło się w Collegium Paderevianum spotkanie informacyjne na temat wolontariatu podczas 28 edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej. Po krótkim wykładzie, połączonym z prezentacją multimedialną, odbyła się rozmowa organizatorów i uczestników na temat Festiwalu i związanego z nim wolontariatu.

Festiwal, będący jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie i największym tego typu wydarzeniem w Europie, nie odbyłby się, gdyby nie wolontariusze - międzynarodowa grupa, licząca z reguły około 60 osób. Wydarzenia kulturalne Festiwalu dostarczają niezapomnianych przeżyć, stąd też przyciągają co roku uczestników z całego świata.

Zależy nam, by również tę edycję współtworzyły osoby zaangażowane, którym misja edukacyjna organizatorów jest bliska. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do „Macherów”, zapraszamy do zarejestrowania się na stronie Festiwalu www.jewishfestival.pl.

Studenckie Koło Naukowe Germanistyki UJ

oraz koordynatorzy wolontariatu Festiwalu Kultury Żydowskiej

 

M. Sobczak

Data publikacji: 19.01.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Gaweł